top of page

 גילה היי, הסיור היה מקסים. העברת אותו בצורה מדהימה ונעימה, מאוד נהניתי ואשמח להצטרף לעוד סיורים בהנחייתך. שאי ברכה.
אהובה ציון שפירא

בעקבות "מלכת היופי של ירושלים"

גילה. בהרבה מאוד חן ,ידע ואהבה למילה הכתובה , שזרת בין המילים, הסיפורים ,תמונות ומקומות. אז והיום. עוצמות וחולשות של בני אנוש. הפחת חיים בספר ובלי משים הפכנו חלק מהעלילה. תודה על סיור מהנה במיוחד

ליאת נידם, מתן

בעקבות סיור פתוח לקהל הרחב בפלורנטין

גילה המדריכה,

אם עד עכשיו, עבורי, פלורנטין נחשבה, כנדל"ן לא נחשב,

על אף שההתרחשויות, התקיימו לפני שנים רבות,לפתע חוויתי עוצמות אנושיות, המתקיימות בין הבתים והרחובות.

"המילים המטיילות" שדרכן חווינו את הדמויות, אט אט תפסו מקום, וחשנו שהדמויות לפנינו ניצבות.

שליטתך בניואנסים העדינים שהתרחשו בין גיבורי העלילה,גרמה לכולנו לחוש כאילו מדובר במשפחה שכנה בסיור, הצלחת לרתק אותנו דקות ושעות,ועוררת בנו סקרנות לשמוע עוד ועוד.

שפע המילים ושליטתך בשפה, נגעה בנו שוחרי העברית היפה. מימד של ערך וכבוד הוספת, בשפתך הרהוטה. אך טבעי שאנשים יגלו עניין בכאלה סיורים,שמוסיפים לנשמה ערך מוסף של הנאה ועינוגים.

                                                                                                                                          גבי להב, אשקלון

רציתי להגיד תודה שכן הסיור אתמול היה מעניין, איטיליגנטי והועבר בהמון חן ונועם.
בנוסף הצלחת לחדש לי ולהפתיע וזאת למרות היותי טיילת שמכירה לא רע את העיר.
שנית פירגנתי, כי איך לא, ושיתפתי חברים ומכרים.
אני בהחלט ארשם בקרוב לאחד מסיורייך.

יעל בראל בעקבות סיור בירושלים

גילה ערב טוב.  
​רצינו להגיד לך תודה ענקית!!! היה מקסים היום, האדיבות שלך, היידע,והתוכן היו מצויינים!! רכשת לך בכייף ״ לקוחות״ נשמח לצאת איתך לעוד סיורים..(הסיור בעקבות אי׳זה מיה יכול לבוא בחשבון..)את מקסימה . תודה רבה!!

היינו אתמול בסיור שערכת בעקבות הספר ימים אדומים של רם אורן.. היה פשוט קסום... הצלחה בהמשך ושנה טובה
דורית שינה חבורת הזמר

גילה טל שלום רב,

ביום שני 27/4/2015,הדרכת אותנו בטיול על פי ספרו של רם אורן "ימים אדומים",  בתל-אביב.
את קוראת לצורת ההדרכה שלך "מילים מטיילות", ואכן טיילת איתנו על פי מילות הספר. למרות שהיינו בתל-אביב אין ספור פעמים, הבאת אותנו למקומות שלא ידענו על קיומם, וסיפרת לנו דברים שקרו בתולדות עם ישראל וכה חשובים היו לתקומת הארץ.

הטיול היה חוויתי מאד, ההדרכה רהוטה, ברורה ומעניינת...

תודה בשם כל המטיילות,סבתות בגינס,כפר - יונה

טיילנו עם גילה טל בירושלים , בשישי האחרון , קבוצת חברים טובים ועליזים. התוודענו לשכונות יפות ביותר בעיר , פינות חמד שלא יודעים על קיומן בעקבות ספרים שונים , הדרכתה של גילה היתה מרתקת , סוחפת ומקצועית , אין ספק שנטייל עימה שוב

                                                  יעל סלע בעקבות סיור בקטמון הישנה בירושלים 7/6/2019

Thank you for your tour, loved it and looking forward to many more.
Roni Kadish, moshav neve yarak

גילה יקרה,

בשמי ובשם משפחתי - תודה מעומק הלב על ארוע בלתי נשכח בחיינו.
אמי בת ה70 נהנתה מכל רגע - החל משלב ההתייעצות לגבי המסלול והספר, ההנחיה המופלאה שלך לאורך המסלול בחדרה( שהותאם בצורה מושלמת לגילם של החוגגים), וכמובן בסיום כשהנחת ברגישות ובקסם את שלב הברכות באמצעות קלפים.

מעבר לתגובות החמות מכל מי שנכח בארוע - עד כמה היה מעניין, מקורי ומרתק... זאת היתה חויה משפחתית נפלאה עבורינו. בילינו זמן איכות בשיחה והקשבה לסיפורו של אבשלום וכולנו מצאנו עניין בסיפור חוצה הגילאים- ילדים עד גמלאים.

תודה אישית, על המאמץ המיוחד שלך במציאת פתרונות לארוחה בפסח- הקשרים וההכרות שלך עם המקום היו הצלה.

שוב..תודה מכולנו על אישיותך הנהדרת , רגישות לנוכחים ומאמץ מכל הלב להפוך את הארוע שלנו לכזה נהדר!

באהבה, רונית גטניו והמשפחה.
בעקבות סיור בחדרה

אנחנו אוהבים ומטיילים רבות בסמטאות תל אביב. אוהבים להסתובב בהם, להרים את הראש ולראות את הישן, להנות מיופיו ומהאוטנתיות שבו ומקווים שידעו לכבד את הישן ולחדש אותו בשמירה על הקיים .
הסיור איתך הוסיף נופך מרתק ומגוון תודה על שהכנסת אותנו לתוך סיפור בשכונת פלורנטין: ידעת להחיות את המקום בצורה נפלאה במקום שהיה צריך לדמיין ולרגע יכולנו לראות את בקה מתקשרת עם אסתריקה בעוד היא תולה כביסה ואת השכנה האחרת חובטת בשטיח ...  הסיור תובל בריכולים.. הפתעת אותי בסגירת מעגל עם סיפור בית אחר מסימטת האלמונית. עובדות היסטוריות שסופרו במקום שקרו ידעת להעביר את הרגע  המותח  והקשה מול מוזיאון הלחי .רואים ומרגישים שאת עושה זאת מתוך אהבה תודה לך על ערב מעניין  על החוויה שמחכה לי בקריאת הספר איז׳ה מיה ומצפה להזדמנות הבאה לסייר איתך .            עמליה ויובל וינד

חפשנו מתנה מקורית להורינו, לרגל חתונת הזהב (כן, חמישים שנות נישואים!) . אפילו לנו היה ברור שכלי בית או עציץ אינם הולמים את המעמד (...) 
מאחר ששניהם אוהבי ספר וחובבי טיולים, הרעיון של גילה, סיור בעקבות ספר, נראה לנו בדיוק הדבר המתאים.
גילה הציעה לנו מגוון מסלולים, ומתוכם בחרו בעלי השמחה את המסלול לחדרה בעקבות הספר אות מאבשלום, של הסופרת נאוה מקמל עתיר. הם גם בחרו את מי ירצו לשתף בסיור והכל נתפר להנאתם ובהתאם לרצוננו.
ביננו (גילה לא קוראת את המשפט הזה)– כשראיתי את הכותרת "בוקר קסום בחדרה" הייתי קצת סקפטית. בכל זאת – חדרה!?
אבל כן – בילינו בוקר שהיה קסום וגרם הנאה מרובה לכל המשתתפים. גילה הציגה את תולדות חדרה באופן קולח, מעניין, ציורי והעניקה להסתובבות ברחובות מגע קסם של טיול בחו"ל. 
רובנו היינו בסיורים כאלה בערים או בעיירות בחו"ל והוקסמנו מסיפורי המדריכים לגבי דמויות ומקומות באתר הסיור. אני, לפחות, לא העליתי בדעתי, שאפשר לטייל בחדרה, לשמוע סיפורי עבר על ארועים, משפחות ודמויות עליהן שמענו בשיעורי היסטוריה או קראנו בכתבות בעיתון כל אימת שמישהו נזכר באיזשהו ארוע היסטורי, ולהבין שפתאום, אחרי 3 שעות גדושות ועשירות, זהו, חלף נגמר הסיור.
גילה גלתה בקיאות רבה והשכילה ליצר חיבורים עכשוויים לסיפורי העבר, לקשר פרשיות עבר עם התפתחויות מאוחרות יותר ולהאיר זויות בלתי מוכרות בסיפורים המוכרים בנוגע למחתרת ניל"י.
היה לנו כיף גדול! תודה גילה!

לילך עתני, עורכת דין

אחרי טיול שהשאיר רושם רב וספר מתוק של אושרת קוטלר בפלורנטין ידעתי שאני חייבת לקחת את משפחתי והורי לטיול בעקבות ספרים ובחרנו בצפון- בחיפה.
גילה בדרכה המקסימה, היסודית, הספרותית עם המון ניחוחות, הסברים ציוריים וקטעי ספרים מרגשים מכניסה לתקופה וממש סחפה אותנו לתקופה אחרת.
מומלץ לכל מי שרוצה לחוות משהו רב- חושי ומקסים ללא שום טכנולוגיה.
טל ברכה 10/02/2019

היתה לנו זו הפעם הראשונה בחדרה והפעם הראשונה עם גילה טל מילים מטיילות.נהנינו כפליים!
תודה על חשיפה וגירוי על עובדות ועל מקומות על פרשיות אהבים ואלף נשיקות.קצת צרפתית ופלאפל שוק ונוסטלגיית שנות השבעים.

שכיות חמדה בית כנסת ומוזיאון.כולם נשזרו להם כה יפה בשלוש שעות מעניינות ומהנות
נשאר לנו טעם של עוד!

אילנה כהן

תודה רבה על סיור מאלף בשכונת שבזי וכרם התימנים, 

היכולת שלך לשלב היסטוריה, סיפורים אותנטיים של דמויות מהשטח, של מאכלים אותנטיים והליכה בעקבות ספרים וסופרים פשוט מהווה  תחושה של הבנת העדה התימנית עם הרצון לחזור להעמיק ולהכיר יותר.

ותמיד יש את הנימה האישית  והערכית שלך במינון נכון שרק מוסיפה נדבך נוסף גם אם לא תמיד מסכימים.

ועל זאת אנו רוצים להודות לך.

נרשמנו לסיור בחיפה

  כל טוב המשיכי בסיורים אלו בטי וגדעון קרני 

28/12/2018

אני גרה בכרכור הסמוכה לחדרה , בשבילי היא עיר לקניות בקניון ופתאום גילה הראתה חדרה בצבעים וניחוחות אחרים. היה טיול מאלף מלמד וגורם לרצות עוד טיולים כאלה מלמדים עם גילה

רותי בקיש, כרכור

גילה היקרה

כמו  בסיורים הקודמים היית נהדרת,רהוטה,בעלת ידע רב המשלבת את  הצד הספרותי והיסטורי יחד ואפילו לימינו אנו,נפלא.  

נהנתי מאוד אתמול בסיור,היה לי כייף ומעניין.מאחלת לך המשך עשייה ברוכה.

מבטיחה שניפגש בסיורים הבאים.

                                                                                                                       הלן פרקר בעקבות סיור ביפו 13/06/2019

לגילה שלום רב. נהנינו מאוד אמש בסיור בנחלאות ובשוק מחנה יהודה. היתה אוירה קסומה, החיבור שלך לספר "מלכת היופי של ירושלים" הוסיף לחוויה וכושרך הריטורי מרשים מאוד. בשמי ובשם רעייתי מרים, רציתי להודות לך ובטוח שנפגש בסיורים נוספים.
זלמן בר צבי

 

גילה יקרה, תודה לך על סיור מרתק ביפו בעקבות ספר נפלא, בו היסטוריה, הווה, ניחוח הים ויופי השקיעה חברו להם יחד לערב קסום. תודה רבה על ההשקעה בפרטים הקטנים ובכלל - על החווייה הנהדרת! יישר כח והמשך הצלחה

גילה שלום

נהניתי מאוד בסיור ביום שישי.

באתי סקפטי (3.5 שעות נשמע לי קצת ארוך, לספרות אני קצת פחות מתחבר)...

יצאתי מוקסם ...

אהבתי את ההדרכה שלך..

הדגשים ההיסטוריים, היחס החיובי לשימור, היחס המכבד כלפי האוכלוסייה המקומית (החרדים), המינון המדויק בין הליכה ומלל הדרכה, האותנטיות במלל (הקראת קטעים מתוך הספר עצמו).

החכמתי מאןד גם לגבי הביוגרפיה של הסופר עמוס עוז וגם על תולדות ירושלים מאמצע המאה ה-19 עד לילדותו של עוז באמצע המאה ה-20.

 

תודה רבה ושבוע טוב

אבי בזק

הייתי עם יעל אשתי..

ברצוננו להודות לך שוב על הטיול המהנה ביפו שעשית לנו ביום ששי. המקומות המוכרים פתאום קיבלו פנים חדשות והפירושים ההיסטוריים המלווים את הספר הוסיפו להבנת הנקרא. התלהבנו  גם מהלחם שעשית וברצוננו לבקשך לשלוח לנו את המתכון.

תודה שוב, מרים ויפים אייזנברג

גילה, מאוד אהבתי את הקשר ההסטורי, את הדרך שאת מתארת את הדמויות בספר. את קצב ההתקדמות בסיפור ובטיול. האוכל וההפתעות (לא אגלה) לטובת אלה שיטיילו איתך בעתיד בסיור מהנה זה. גילתי מימד חדש לדמיין חיים אחרים (בנוסף לקריאה או צפייה בסרט). תודה ולהשתמע בסיורים והחוויות הבאות

רינה ינקו

בעקבות סיור ביפו

גילה 

נהנתי מאוד .

הדרכת בצורה מעוררת התפעלות. ניתן היה להנות מהידע הרב ומהדרך שבה העברת את המידע .הרבה רגישות ואכפתיות .

האירגון היה מושלם :המדריכה במוזאון מיכל,ענת השחקנית מדהימה . 

אשמח להצטרף לסיורים נוספים .

מיכל שר בעקבות סיור באור יהודה 3/5/2019

גילה יקרה, סיימתי כעת את קריאת הספר "תמרה הולכת על המים" של שפרה הורן, אותו קראתי בעקבות השתתפות בסיור שערכת ביפו בעקבות הספר.
חששתי להשתתף בסיור בלי לקרוא מראש את הספר, אבל הרגעת את חששותי ואמרת שלא תהיה שום בעיה ליהנות מהסיור. ואכן צדקת. הסיור היה מקסים. ערכת אותו באופן שאיפשר לראות את המראות, לטעום את הטעמים ולהריח את הריחות המיוחדים של יפו, תוך ניתוח מעמיק של הספר. כאשר קראתי את הספר, כאמור - לאחר הסיור, הקריאה הייתה מענגת שבעתיים. כבר הכרתי היטב את הדמויות אותן החיית לנגד עיננו. ידעתי על אילו משפטים להתעכב, ואילו חלקים משמעותיים יש להפנים על מנת להבין טוב יותר את הרבדים העמוקים של הסיפור.
כך זכיתי להנות פעמיים: גם מסיור מענג וגם מקריאה מעמיקה.המשיכי בפועלך הברוך, אין לי ספק שאחרי שטעמתי מהחוויה אמשיך להשתתף גם בסיורים נוספים שלך.

אביטל יוגב

גילה יקרה, היה לי העונג להשתתף בסיור בסימטאות צפת בעיקבות הספר "כלה" של אורה אחימאיר.
הסיור היה מרתק ביותר... הצלחת להכניס אותי לאווירה הקסומה של צפת וגרמת לי לרצות לקרוא את הספר.

 מדהימה!!!

ענת פורת

גילה יקרה​,
​כלקוחה וותיקה ונלהבת, אני תמיד נהנית מסיורייך המרתקים - תיבול​ הסיפורים שבספרים עם סיפורי ההיסטוריה, עובדות, ריחות וטעמים מוסיף חן ועניין כתמיד !

יישר כח על פועלך

​ הנפלא ותודה שוב על בוקר נהדר בו ציינו גם את יום האשה​!

​בברכה,

עו"ד ענבר קידר-ברוך​ 
סא"ל במיל'

גילה יקרה, 

הסיור שערכת לנו באור יהודה - בעקבות יהדות עיראק - היה מדהים! מדהים!

האוצרות שנגלו לנו במוזיאון על יהדות בבל, הדרך ששילבת קטעים קצרים מתוך ספרים מרתקים בנושא, הרקע, ההתמקדות בהיבטים שונים מהחיים שלהם כולל היבטים תרבותיים, השירים שהשמעת לנו, הטעמים שטעמנו עם התה הטוב, השחקנית הנפלאה שכה הצחיקה אותנו, כל אלו ריגשו כל כך, בילינו 3 שעות מופלאות אתך, והיתה הרגשה שאפשר עוד ועוד...

תבורכי על המקצועיות שלך, על האנושיות, ועל האהבה שלך לנושא הספרים והטיולים שסחפה את כולנו, 

תודה רבה רבה, נתראה בהמשך, 

מלכה אדלר.     

סיפור אהבתם של שושנה בורוכוב ותומאס וילקין , יאיר ורוני שטרן, היו רויי יצרים דם ורגשות, הם חדרו לליבי לתודעתי, דמיינתי אותם, אהבתי, שנאתי, התחברתי, התנתקתי והפכתי לרגע לתיירת זרה החולפת על פני מאה שלמה, נוכחת בהוויתה.
סיור מרתק ונוגע , מסע בזמן וחיבור למקום, לאוירה ולאנשים מהספר, תוך הסתכלות פנימה למחירים שלנו בחיים הפרטיים  ובחינה של החיים בארץ, גם למי שלא קרא את הספר צפויה הנאה גדולה. 
תודה רבה לגילה שהצליחה להעביר בצורה נוגעת, רהוטה, קולחת ומרגשת את סיפורי אהבתם באמצעות מילים וצלילים.

 

נגה קובץ' בעקבות סיור בתל אביב
מנהלת "נשים מעל 50"

גילה יקרה, רציתי להודות לך על הסיור המקסים ושובה הלב היום בעיר מגורי. את מקסימה, סוחפת ומעניינת. תודה גם לבחורה מהמוזיאון ולשחקנית שמוסיפות טעם לסיור. 
חברותי כאן מהשכונה כבר הפיצו את השמועה  בדבר הסיור... 

 

ציפי גיבור, אור יהודה

שלום גילה

חשוב לי להודות לך על החוויה הצבעונית והעשירה שהענקת לנו אתמול.

טילנו ביפו הרבה פעמים ואיתך ראינו אותה מחדש- רוחשת וגועשת מאחורי הקירות ובלב הסמטאות.

התרגשנו עם הדמויות השונות שבספר והתחברנו מחדש לסיפור הפרטי שבתוך הסיפור הלאומי.

נשמח להמשיך ולטייל איתך ועם המילים והסיפורים

שרה וברוך קרני שומרון

היי
ממש ממש נהננו היום.
סיקרנת אותי לקרוא את ספרו של רם אורן "נפש הומיה". שאר הספרים שהזכרת קראתי בזמנו.הפחת בהם חיים. נתת הרבה כבוד לסופרים ולסיפוריהם.
המקומות הפכו מוחשיים.
                                                         תודה רבה לך אמילי סטולרסקי, סיור לחיפה, 18/10/2019

תודה גילה על סיור מדהים מהנה .
חו"ל זה פה עם המז"א והמקומות שרק את יודעת להסביר בצורה מעניינת ולהעשיר אותנו.
חג שמח
חווה חן וייסנגרין בעקבות סיור בקטמון 22/4/19

רציתי לומר שממש נהניתי מהסיור בחיפה. הדרך שבה את מעבירה את הסיור כל כך חווייתית.
את מצליחה ליצור חיבורים מרתקים בין הרחובות, האבנים והספרות העברית, ולמרות שכבר הייתי בלא מעט סיורים שלך, עדיין כל אחד מפתיע ושונה מקודמיו. 
כל הכבוד!

אביטל יוגב, סיור בחיפה 25/10/2019

אהבתי מאוד. דרך הסיור שלך , הדמויות בספר קמו לתחיה! היה מעשיר ומעמיק!גילה   היה שווה להגיע לצפת!
מיכל יחזקאל, כפר סבא

חגגנו יום הולדת 50 לאחותי, בחרנו לסייר בשכונת פלורנטין בעקבות הספר "איז'ה מיה",
   גילה את באה מאהבה לעבודה, וזה עושה את ההבדל בינך לאחרים שעוסקים בתחום. הסיור היה מקצועי,   מעניין, ומיוחד מאד. חשוב לי לציין שהקבוצה שלנו כללה גילאים שונים ומגוונים, מגיל 20 ועד 78, גברים ונשים וכולם היו מרוצים.
תודה על הכל

רחל אמיתי

הסיור ביפו היה ממש חגיגה לנפש, הועבר בצורה מקצועית מענינת ומושכת. שונה מהמקובל.

יש לציין שאני באופן אישי מטיילת המון ביפו לפחות פעם בשבועיים וחוויה כזאת לא זכורה לי כבר הרבה שנים.
בהחלט עם טעם של עוד.

נשמור על קשר וישר כוח    ויצו ראשון לציון - רחל ברנדר

הסיור באור יהודה היה מדהים:
מעניין מרגש חוויתי נוסטלגי ואפשר היה להמשיך אותו עוד ועוד.
הוסיף רבות לידע והתחבר מאוד לספרים שקראתי.פתח תיאבון לקריאת ספרים נוספים  ולהחיאתם באמצעות הטיולים שלך.תודה תודה
שלומית קינן, נהריה

גילה שלום!

זו הפעם השניה שאני משתתפת בסיורים שאת עורכת ורוצה לציין שמאוד נהניתי.
 סיורים מענינים ,קלילים מחד ומלאים 
בעיניין מאידך  ועם הומור וחן.
אני כמובן אמליץ לאנשים נוספים.תודה שבוע טוב וחג שמח.
נדיבה כנען, בעקבות סיור בחדרה

לגילה שבזכותה נחשפתי לעולם הספרים המרתקים של סיפורי ארץ ישראל.
אנו זוג שקוראים הרבה ספרות אך פחות היסטוריה , מעט מאוד .
גילה הצלחת לרתק אותנו כל פעם מחדש בידע הבלתי נלאה, בהסברים  מעניינים, מרתקים בשילוב המוזיקה והשירים .
את נעימה בקולך, יחסי האנוש שלך לקבוצה מדהימים, את מקרינה מעצמך בהתלהבות שלך על הקבוצה וכל פעם אנו חווים חוויה חדשה מהנה של סיפורי מקום, הסטוריה ומשפחות.
 בחירת הסיורים למקומות שלא ניתן ללכת לבד מבלי שיהיה הסבר למקום ואפילו קריאת קטעים מתוך הספר , מוסיפים ענין וחשק לקרוא את הספר .
כבר היינו איתך בירושלים, צפת, חיפה, אור יהודה וחדרה .
מרגישים שחייבים  להיות בכל הסיורים שלך כך את מעשירה את הידע האינטלקטואלי שלנו .

אנחנו ממליצים מאוד לקחת פסק זמן מהחיים הבלתי פוסקים ומירוץ החיים ולקחת חלק בסיורים שלך כי זה גם לנפש.
אנחנו זוג מאוד עסוק בעבודה, ילדים , הורים ונכדים .אנחנו מבלים הרבה מאוד אבל החלטנו  לשלב את הטיולים איתך בעקבות ספרים כי זו חוויה שונה ואחרת .
בסיורים איתך נפגשים עם קבוצה מצומצמת נעימה ומתורבת ,שילוב  של מקומות שלא נחשפנו ולא היכרנו .
 יש לציין שאת נותנת את הדעת לשלב סיורים באמצע השבוע וביום שישי וכל אחד יכול לבחור את הזמן הפנוי שלו .כמו כן המחירים המוצעים סבירים מאוד . 
 כפי שהספקנו להכירך ההשקעה שלך בהכנת הטיול אינה למטרות רווח , אלא זה בא מאהבה שלך לעולם הספרים ולתת מעצמך להרחבת האופקים של כל הציבור בארץ .

יישר כוח , על היוזמה הברוכה שאת מקדישה מעצמך והנתינה הבלתי נלאת .

באהבה
תמי וציון
 רח' התאנה מתן

גילה היקרה,

הפתעת העונה, (ואותי קשה להפתיע...)

כמי שטיילה המון ובכל חור, סברתי שניתן "להקריב" ששי אחד באור יהודה.

לא שמעתי עלייך קודם וגיליתי את אחת המדריכות המצוינות שיש. ועוד ידובר בהמשך...

שעות במוזיאון אזוטרי, זה של יהדות בבל, הלוא היא עירק. בנוי בעושר, חוויתי, חכם, משקף מעביר את המסייר בשוק ובבתי המזרח כאילו טיילתי ממש שם, בית הכנסת הגדול של בגדד כמעט בגודל טבעי, אוצרות הקהילה. בקיצור- חוויה מרגשת גם למי שלא שייכת לעולם הזה כלל.

כל זה קם לתחייה עם מדריכת המקום יעל ועם ענת השחקנית המחוננת והמכוננת, המצליחה בסטנד אפ רווי הומור ואמיתות חיים להביא קצת מעירק של פעם וקצת מחיי המעברה.

על כל התזמורת הזו ניצחת בגדול. מלאת תשוקה לספרות הנוגעת לעירק, העברת בוקר נפלא, אינטליגנטי, מלא פרטים שהחיו את 150 השנים האחרונות של הקהילה הבלתי מדוברת הזאת, לפחות לא במחוזותיי.

העברית שבפיך- שפתיים יישקו, הסימפטיה והאמפטיה ממש חממו לב, וללא התנשאות.

הסופרמרקט בשוק הקטן, אליו הובלת אותנו בתום הסיור השאיר אותנו עם טעם של עוד. מאות מגשי אוכל מוכן מגוונים וזולים, שחסכו הכנת ארוחה, אך הזכירו את טעמה של ממלכת קובות הסלק כל הסופ"ש.

מובן, שאשמח ואדאג להצטרף לסיורייך הנוספים ו"להכריח" את חבריי לחוות איתי.

המון תודה,

 

חדוה באום, עו"ד
רחוב העבודה 10, רמת השרון,

מודים לך על הסיור המרתק,  הסיפורים אשר הגשת באופן רהוט מעניין עם בקיאות ואהבת הספר, המקומות שחשפת אותנו אליהם. והקשר המצוין עם המטיילים. 
מודים לך על יום נפלא.
שבת שלום, חיה ואלון תלם 25/12/2021 בעקבות סיור לחיפה

הי גילה
היה כמו שאומרים במחוזותינו משהו משהו משהו !!!!!!
כייף, נעים, נחמד, איכותי, מעניין ומאלף. 
בזכותך !!!
תודה רבה מאד מאד ובטוח שנשתמע עוד ועוד. העברתי המייל שלך לכל מקורבי.
עלי והצליחי זה נהדר.
חביבה וראובן רוזנטל , כפר סבא הירוקה (בעקבות סיור בקטמון הישנה ובמושבה הגרמנית)

בעלי ואני, משה ושרה אוגד, השתתפנו בסיור בפלורנטין ביום שישי האחרון.

 

זו הפעם הראשונה שאנו חווים טיול בהדרכתך ופעם ראשונה שהטיול הוא בעקבות ספר.

 

נהנינו מאד מהדרכתך ומהקונספט של הטיול, השכלנו מהסבריך, אהבנו את השילוב של טיול רגלי עם קריאה והשמעת מוזיקה.

 

האווירה הייתה נינוחה ונעימה, הקצב מותאם לאוכלוסייה, התכנון והביצוע מושלם.

 

יישר כוח!

גילה יקרה,

הסיור בירושלים בעקבות "מלכת היופי" היווה לנו הזדמנות נהדרת לסייר במקומות שלא יכולנו להגיע אליהם לולא הסיור.

המקומות הקטנים, האותנטיים שעוברים ברוח הסיפור ומקבלים חיים בסיור גרמו לנו להכיר ירושלים אחרת, אמיתית פועמת חיה ובעיקר מרגשת.

הבחירה במקומות ייחודיים, מאפשרת לסייר בירושלים בביטחון של טיול מודרך ועדיין בתחושה של חוויה סובייקטיבית.

ממליצה בחום על הסיור שמזין את הסיפור ולהיפך. חוויה שנוגעת בכל החושים ובעיקר בתוך הנשמה.

מתנה אדירה לקרוא ספר ואחר כך להלך במקומות שלו - כאילו הספר קם לתחייה מחדש ועדיין נתון לפרשנות האישית.

לסיכום - חוויה מיוחדת במינה!! תודה על יום נפלא ומרגש.

בנות משפחת כהן

רציתי להגיד תודה על סיור נפלא, גילה שהשתתפתי בו השבוע עם אחותי שהגיעה במיוחד מצפת.

הסיור היה מעשיר, מגוון ומהנה: בית הכנסת, המוזיאון, הסיור ברחובות עם הארכיטקטורה המגוונת, בית הצדפים, הפסיפס במרכז לקשיש והכל מלווה במוזיקה ושירת תימן!

הסיפורים המרגשים על דמויות מפתח ועל ההשפעה של יהודי תימן וכמובן הטעימות וההפתעות התימניות בדרך.

בקיצור חוויה נפלאה, מהנה, מרתקת ומומלצת מאד.
עוד נפגש בסיורים הבאים,

אורנה בן יהודה, בעקבות הסיור לשכונות שבזי וכרם התימנים- 26/04/2017

כירושלמית שגדלה בעיר והתרחקה עם השנים היתה לי חוויה כפולה ומכופלת לטייל עם גילה בעקבות הספר "מישהו לרוץ איתו", לשמוע את הסיפורים שמאחורי הקלעים ולהכיר מחדש מקומות ישנים שעברו שינוי מדהים. כל זאת הודות להדרכה הנפלאה והקולחת של גילה. מחכה לסיורים הבאים איתה.
גבי פאינרו, 15/08/2021

נהינתי אתמול מהטיול הן מהחומר - הבתים והסביבה, והן מהרוח שמאחרי המילים והסיפורים.
היה כיפי ומלא חוויות מהמילים הכתובות.
                                                                                            יוסי וולד בעקבות סיור "מלכת היופי של ירושלים" 29/7/19

הי גילה

שמחנו מאוד להשתתף בסיור - כרגיל את מדהימה כובשת מעניינת  ומרתקת - אנו תמיד נהנים מחדש מהסיפורים הנפלאים ואיך שאת מספרת אותם

תודה ונתראה מקוה בסיורים הבאים

אביבה עובדיה בעקבות סיורים בכרם התימנים ובאור יהודה

לאה לי - תל אביב 8/10/17 בעקבות סיור בצפת:

תודה על סיור מהנה ביותר, עשיר בחוויות ומלא עניין. 

היה מרגש לראות את המקומות המוזכרים בספר, החל  ברחוב המדרגות, וכלה בשער בית הספר אליאנס, לשמוע סיפורים מפי אליהו, ולקנח במעדן מקומי

.המינון של כל מרכיבי הטיול היה מושלם

כבר נרשמת לסיור הבא שלך.

גילה יקרה! הסיור היה מעניין ומרתק! את מציגה את הנושא  בצורה מאוד נעימה , ומתבלת את הסיור בקטעי קריאה מתאימים,אביזרים ושירים שהנעימו לי מאוד את השעות שביליתי במחיצתך. השארת לי טעם של עוד! סופ"ש נעים!

מירה וינטר בעקבות סיור במרכז תל אביב ושרונה "ימים אדומים"

 הסיור שהשתתפתי בו בעקבות הספר 'גלבי' חיבר אצלי הרבה דברים שידעתי ולא ידעתי. גילה מפליאה בהצגת האמת של עליית בני תימן משנת 1882 ועד ימינו, תוך סיפור המשולב במוזיאון, בתמונות, בזמר ובמטעמי תימן. כרם התימנים קיבל צבע והרבה אהבה מפיה של גילה למרות שהיא מבנות האשכנז. כשזה נשמע ממנה זה מקבל טעם וריח.
ממליץ בכל לב לתימנים ושאינם תימנים.
רוצו להירשם.                                                                                   
זוהר טל, אשקלון 10/10/17

 גילה יקרה,  הסיור שלך בצפת בעקבות הספר "כלה" (ב-22.8.2023 ) היה בהחלט חוויה מדהימה ומיוחדת במינה עבורינו. היה כייף נהנינו מכל רגע ממגוון תחומי הענין ששלבת בסיור.  העברת לנו מהידע הרב שיש לך. בנוסף למסגרת הסיפור עצמה כללת גם היסטוריה, ערכי יהדות: מסורת קבלה ועוד עם הרבה כבוד שנתת להם  ואפילו קולינריה. הכנסת אותנו לאווירה המיוחדת של צפת עם חשיפה לנקודות ציון נסתרות ומענינות בעיר שכפי שכתוב בכניסה אליה ש"אין עוד כמוה בעולם".  תודה לך על הכל . נשמח להמשיך ולהצטרף לסיורים האחרים המיוחדים שלך ברחבי הארץ. ממליצים בחום רב לכולם.                                                                              שולי ורוני גרושקה 

מאד נהניתי מהטיול בעקבות התימנים. בזכות הסיור למדי הרבה על יהדות תימן. ההדרכה שלך מעולה, את עושה זאת באהבה ענקית.  תודה רבה על יום מקסים.
יעל וורנל, 1/11/2021

תודה אישית על הטיול המדהים היום. בפשטות ובשקט שלך העברת את הטיול בכיף גדול. נכון אני קוראת...אבל תודה על המידע החדש שנתת. 

נתראה בעוד טיולים. 

שרה ושלמה מנור , סיור לקטמון והמושבה הגרמנית - 22/04/2019

בחג סוכות הזמינה אותי אחותי שרון, כמתנת יום הולדת לסיור אתך בכרם התימנים בעקבות הספר "גלבי". וכך במשך כארבע שעות קסומות נהנו יחד מסיור חווייתי, מרתק ועשיר במידע אודות יהדות תימן וקליטתה בארץ.

חשפת אותנו למגוון היבטיה של יהדות תימן על הפן התרבותי, המורשתי, האמנותי- השירה,סגנון הלבוש והתכשיטים ואף הפן הקולינרי. 

פתחנו בביקור מעניין במוזיאון ליהדות עדן, שבכלל לא ידענו על קיומו, 

בתזמון מושלם בסמטאות כרם התימנים נתת לנו טעימות מהמוזיקה התימנית, מהמאכלים והקינוחים התימנים, מהשתיה- הקפה ושייקים
של פירות בריאים וטעימים.  

תיבלת את סיפורייך בקטעים מן הספר, בקשיי הפרידה מן התרבות, נגעת בפרשיה הכאובה של חטיפת ילדי תימן  ועוד. 

  ובעיקר תיארת לראשונה את תרומתה של העדה , ועד כמה חדרה השפעתה בשקט ובצניעות האופייניים לה, למגוון היבטים אלו בארץ.

תודה לך על הרגעים הקסומים להם זכינו אחותי ואני במחיצתך. 

 נשמח להצטרף לסיורים נוספים של "מילים מטיילות". 

בברכה,

     סיגל לוי גלוצר ושרון לוי ענבר 

חייבת לציין כמה כייף היה לנו היום בסיור בת"א על יהדות תימן בעקבות הספר "גלבי".
גילה, העברת את ההיסטוריה של המקומות והאנשים באופן יסודי בקלילות ובהמון אהבה .
ממליצה מכל הלב. נתראה ב"ה בסיור הבא .
תודה אירית דאי

מי לא מכיר את באר שבע? נכון שאנחנו מבקרים בעיר, בירת הנגב, מטרופולין האזור, אבל לא כולנו מכירים את כל הפינות המיוחדות של העיר, הסיפורים וההסטוריה. לב"ש פנים רבות, כפי שמתבקש מעיר חדשה ששורשיה עתיקים ומגיעים עד אברהם אבינו.. 
ביום שישי הצטרפנו למדריכת הטיולים גילה טל - מילים מטיילות לסיור בבאר שבע. גילה מדריכה בכל רחבי הארץ סיורים בעקבות ספרים. הפעם בבש בעקבות שלושה ספרים: "צילה" של יהודית קציר, " זכרונות ילדות מבאר שבע" של שמואל ארנון ו"השתגעתי בגללה" (בגלל הפועל בש כמובן) של אשר הלפרין. שילוב מרתק בין זכרונות ילדות קשים בשכונות העיר החדשה וההצלחה לפרוץ ולהצליח בחיים למרות הכול.. לבין זכרונות מההתיישבות בארץ ישראל תוך חיים משולבים עם ערביי ארץ ישראל לבין ספור אהבה על כדורגל וקבוצת הפועל באר שבע ותפקידה בחייו של המספר.. להסתובב ברחובות העיר והספורים קמים לתחייה בשילוב האווירה המקומית ביום שישי ברחובות העיר העתיקה. קסם מומלץ! 

ענת רסקין עוז - כתבת וצלמת עיתונות, ערד

הטיול בהדרכת גילה טל בעקבות ספרים בשכונות ירושלים - קטמון והמושבה הגרמנית היה מאלף ומהנה.
האירגון והביצוע היו למופת. גילה ניחנה באין סוף של נתינה מעצמה והתחשבות בקהל, ביחד ולחוד.
הסיור התנהל באנרגיות חיוביות, מזג האויר האיר פניו והעיר את הבניה והאנשים שנפגשנו במסלול,- הכל היה 10!!!.
אני ממליץ לכל מכרי וחברי להצטרף למסגרת הטיולים של גילה טל מילים מטיילות.

משפחת בלכר, בעקבות סיור לקטמון והמושבה הגרמנית בירושלים
9/5/18

תודה על  טיול מעניין, יחודי ומלמד בחדרה.
היה בוקר מרתק .
להתראות בקרוב...

אורנה פוריה 8/6/18

היינו אמש בסיור איתך בעקבות הספר "מלכת היופי של ירושלים", היה ערב מושלםםםםםםםםםםםםםםםםםםםםם!!!!
נהננו מאד מאד.

מדהים לגלות שבסמיכות למקומות שאתה רגיל לטייל בהם מסתתרות פינות חמד שכאלה.
כבר הבוקר המלצתי לחברות בעבודה והעברתי את פרטי האתר שלך. 

אין ספק שנצטרף ב"ה בהמשך לסיורים נוספים.
ליאורה ישראל, 6/6/18

גילה שלום,

רציתי להגיד שנהניתי מאד מהסיור ביום שישי האחרון בשכונת שבזי וכרם התימנים.

ההדרכה שלך הייתה מעניינת, ההסברים רהוטים והשפה שלך הייתה קולחת. גילית בקיאות באירועים שעליהם דיברת והכנת גם תצוגות טובות כמו מפת תימן, קטעי מוזיקה, קטעי קריאה מהספר.

גם ההפתעות בדרך היו מוצלחות. בקיצור, היה סיור מושקע מאד, לא דבר של מה בכך .

תודה רבה,אמליץ עלייך לפני כל מי שישאל.   בברכה,יעל יוסף  28/12/2018

ממש ממש נהננו היום.
סיקרנת אותי לקרוא את ספרו של רם אורן "נפש הומיה".
שאר הספרים שהזכרת קראתי בזמנו.
הפחת בהם חיים. נתת הרבה כבוד לסופרים ולסיפוריהם.
המקומות הפכו מוחשיים.
תודה רבה לך,

אמילי סטולרסקי מתן, בעקבות סיור בחיפה

חשוב לי לומר לך שהיה יום מקסים, העברת הכל בצורה מעשירה, אינטליגנטית וטעימה לחיך. ניכר שאת אוהבת את מה שאת עושה והרווח כולו שלנו. 
ענבל נציגת הדור הצעיר בשם כל משפחת יצחק
בעקבות סיור משפחתי באור יהודה בעקבות יהדות עיראק

בעקבות סיור בפלורנטין 28/04/2017:
הוזמנתי לסיור אתמול ע"י גיסתי (גלית גוטמן) כמתנת יום הולדת.

אחת המתנות השוות, המרגשות, המעניינות והמיוחדות שקיבלתי.

גלית הזמינה לסיור גם את אחותי ואימי, מה שהפך את האירוע לעוד יותר מרגש.

אבי ז"ל הוא יוצא בולגריה ואנו גדלנו על התרבות הבולגרית.

הסיור ברחובות איתך היה חוויה. פתאם נתגלו לעיניי מקומות, מבנים ופינות חמד שכמה שלא הסתובבתי באזור, לא ראיתי אותם (ואני מסתובבת הרבה באזור...)

היכולת שלך להיכנס לדמות של בקה ולהפוך לזמן קצר ל"בולגריה" אמיתית - היתה מדהימה ומפרגנת.

התיבול באנקדוטות נוספות שלא קשורות לספר, גם הן היו מרשימות.

תודה לך על בוקר שישי יוצא דופן. 

בילי לוי קרטין(בנוסף, בשם אמי לוי אסתר ואחותי צאלון הילה)

כמו תמיד היה יופי של סיור. הדמויות בספר קרמו עור וגידים והספר הפך למציאות. ההדרכה שלך קולחת וניכר שאת מכינה היטב את שיעורי הבית. לא חלטורה ולא מחפפת. שאפו
אביבה אמיתי,
בעקבות "מישהו לרוץ איתו", 28/10/2021

"גילה יקרה הכרנו אישה מקסימה ומדריכה נפלאה. הצלחת לרתק ולרגש אותנו עם הסיפורים, המראות ובכלל.
הסיור היה מקסים ומהנה בהדרכתך ובהדרכת איילת מהמוזיאון. העברת לנו בוקר נפלא עם סיפורים מרתקים וחוויות מבית הוריי, תודה בשם כל החבורה שלנו."
נילי סוקול,

בעקבות סיור קבוצתי בעקבות ספרים על יהדות עיראק במוזיאון ובשוק אור יהודה

"גילה יקרה! היה סיור מעניין ומרתק. זו היתה היכרות עם פיסת הסטוריה בצורה שנחרטה במוחי ובליבי לעד. דרך מילותייך המטיילות באיז'ה מיה וברחובותיה המרגשים של פלורנטין. 
זו היתה מתנה מושלמת לפאני וגם לנו...זכרון שניקח אותו איתנו תמיד. תודה!!!"
ענת רוזנברג
בעקבות סיור יום הולדת לחברות בפלורנטין

נהנתי מכל רגע...

אני אמא לשלוש בנות קטנות, לקחת אותי כמה שעות והכנסת אותי לתוך בועה מדהימה, שצבטתי את עצמי מספר פעמים להבין שאכן אני במציאות ולא בחלום!
שילבת בפניי בדרך קסומה את שתי אהבותי הגדולות ביותר, ספר וטיול. ריתקת אותי! גרמת לי להתרגש! לקחת אותי למחוזות שאפילו בחול לא התלהבתי כך כמו ילדה קטנה.. 
תודה תודה תודה!

*** היום אני ואחיותיי הכרזנו על תאריך זה כיום האחיות הרשמי, וכל שנה לקחנו על עצמנו שלא חשוב מה יקרה, אנו חוגגות אותו. בזכותךךךךך

3 אחיות שעשו יום כיף בסיור בירושליים

לגילה היקרה,
הסיור אתמול היה בדיוק מה שחיפשתי להמשך החגיגות שלי.
רציתי יום ערכי, איכותי ומרגש המחבר בין אנשים, מקומות וסיפורים, וזה בדיוק מה שמצאתי.
הצלחת להעביר את הסיפורים ואת הידע העמוק שלך על התקופה עם הרקע של הצלילים , הריחות והטעמים של הספר, בצורה מרתקת ונוגעת ללב. 
תודה רבה,
עדינה הירשהורן, מתן - סיור יום הולדת 50 לחברות ובנות משפחה בירושלים

חגגנו לאילת שלנו את חגיגת יום ההולדת המושלמת !!!!
הייתי בהמון התלבטויות של שילוב חברות ובנות משפחה, שאינן מכירות אחת את האחרת, ובזכותה של גילה ואישיותה המדהימה הכל היה כל כך טבעי ומשותף בין כולם. גילה הדריכה את הסיור בעקבות הספר ״ איז׳ה מיה״ .
הסיור היה מדהים ומרתק. גילה, תודה רבה לך על הטעם המתוק שהשארת לכולנו ובזכותך אני מקבלת פירגונים מכולן על הצלחת יום ההולדת. "
דנה דביר, בת חן

סיור יום הולדת 40 - הפתעה בפלורנטין 

bottom of page